Kovovýroba,Povrchové úpravy kovů

CNC kovoobrábění,Zámečnická kovovýroba,Výroba lisovaných dílů,Tryskací zařízení,Lakovna,Metalizace (zinkování)

Münze Österreich

 

Vznik mincovny se datuje v roce 1194 (pod názvem Wiener Münze). Historie je spojena s třetí křížovou výpravou, kdy vévoda Leopold V. zajal anglického krále Richarda Lví srdce. Peníze, které získal Leopold V. za propuštění Richarda Lví srdce (100 000 hřiven stříbra, ekvivalent k dnešním cca. 25 mil. EUR) posloužily k otevření nových stříbrných dolů. To byl základ pro vznik Rakouské mincovny - Münze Österreich AG.

Nachází se blízko centra v budově postavené podle rozkazu císaře Františka Josefa I. ve slohu tzv. Biedermeier. Impulsem k jejímu postavení byla vysoká poptávka po stříbrných mincích v průběhu dvanáctého století.

Vídeňská mincovna je v současné době oficiální a jediný ražebný orgán Rakouské republiky.  Výroba je zajištěna kvalitními moderními přístroji, které dokážou vyrazit až 750 mincí během jediné hodiny. Díky své historii, tradici a neklesající produktivitě se Rakouská státní mincovna - Münze Österreich AG stala legendární. Její příznivce je možné najít ve všech koutech světa. Dnešní produkce vídeňské mincovny je kolem 300 miliónů mincí ročně.

Již skoro dvacet let nabízí Münze Österreich AG (výrobce známé zlaté a stříbrné mince  „Wiener Philharmoniker“) ve spolupráci se švýcarským podnikem Argor-Heraeus S.A. zlaté cihly v ryzosti 24 karátů (999,9/1000) v hmotnostech: ražené 1g, 5g, 10g, 20g, 50g, 100g a lité 250g, 500g a 1000g. Kontrolní a vytavený znak Argor-Heraeus (AH MELTER ASSAYER), individuální číslo na slitku, buď ražené (do 100g) nebo lité (od 250g), údaj o váze a ryzosti stejně tak jako logo MÜNZE Österreich odpovídají „London Good Delivery Standard“ a garantují celosvětovou obchodovatelnost. Münze Österreich AG je jedním ze čtyř důležitých akcionářů švýcarské rafinerie Argor Heraeus SA. Již od roku 2002 je Münze Österreich AG vlastníkem 24,3% podílu tohoto švýcarského koncernu. Argor Heraeus SA vyrábí investiční zlato pro firmu Münze Österreich AG a německý  Argor - HERAEUS GmbH zlaté slitky, které odpovídají mezinárodně uznávanému „London Good Delivery Standard“.

Münze Österreich AG patří Rakouské národní bance, a tato skutečnost garantuje vysoký stupeň kvality, důvěry, kterou tento zlatý slitek má.

Slitky investičního zlata nabízené společností Münze Österreich AG zákazníkům odpovídají parametrům „GOOD DELIVERY“ londýnské burzy drahých kovů. Díky preciznosti švýcarského výrobce je kvalita zlatých cihel s logem Münze Österreich skutečně vysoká a dosud není znám případ reklamace nebo neuznání originálu.

Co je garancí pravosti a hodnoty slitků zlata?

  • Logo firmy „Münze Österreich“. Tato značka je zárukou nejvyšší kvality produktů
  • Údaj o hmotnosti a ryzosti zlata: Fine Gold 999,9
  • Pečeť kvality „Melter Assayer“ od švýcarského výrobce firmy Argor Heraeus SA
  • Individuální číslo slitku zlata – výrobní číslo

Slitky zlata je rovněž možné identifikovat podle výrobního čísla. Investiční slitky „good delivery" společnosti „Münze Österreich“ jsou vyrobeny z čistého 24 karátového zlata s ryzostí: 999,9 / 1000 Au a vyrábí se v několika velikostech: 50g, 100g, 250g, 500g a 1 kg.

      

Vlastní výroba společnosti Münze Österreich AG určená pro veřejnost je zaměřena zejména na výrobu zlatých, stříbrných pamětních mincí, kolekce těchto mincí a výrobu Euro mincí, které vyrábí od roku 2002.

    

 V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte na telefonním čísle 737 427 295

nebo nám napište na email investicni@aurum-brno.cz

<< zpět <<