Kovovýroba,Povrchové úpravy kovů

CNC kovoobrábění,Zámečnická kovovýroba,Výroba lisovaných dílů,Tryskací zařízení,Lakovna,Metalizace (zinkování)

Co vykupujeme

 

Ukázky materiálu, který vykupujeme:

 

Palladium: drahý kov šedivě bílé barvy. Jeho využití lze nalézt v průmyslové výrobě katalyzátorů, při výrobě šperků, zubních plomb atd. Materiál vykupujeme v jakékoliv podobě a množství při obsahu  nejméně 20% drahého kovu.

 

Platina: šedobílý lesklý chemický prvek. Největší využití má ve výrobě lékařských nástrojů, elektrod, drátů, šperků atd. Materiál vykupujeme při obsahu nejméně 20% drahého kovu. Platinu je vždy potřeba ztavit a ryzost ověřit spektrometrem.

platina-aurum-brno.jpg

Palargen: stříbropalladiová dentální slitina, která je charakteristická svou vysokou pevností. Většinou s obsahem 60% stříbra a 40% palladia. Je určena zejména na značně namáhané zubní náhrady a používá se pro zhotovování jednodušších prací (korunky, krátké můstky, atd.). Výkup probíhá stejně jako u zlata nebo stříbra. Vykupujeme také palargenové slitiny ze Safiny. Ty není potřeba tavit, stačí pouze ověřit ryzosti spektrometrem.


Palargenové zubní náhrady

 

 

Zubní zlato: vykupujeme jako klasický zlomkový materiál. Zuby se ztaví do slitku a následně se ryzosti ověří na spektrometru. Je možné přinést i se zbytky zubů, které u nás mechanicky odstraníme.Vykupujeme také dentální slitinu Aurix 650/1000. Tu není potřeba tavit, stačí pouze ověření ryzosti.

 

 Dentální slitina Aurix 650/1000

 

Šperky: (ryzosti 333/1000, tj. 8kt., 375/1000, tj. 9kt., 585/1000 tj. 14kt., 750/1000, tj. 18kt.). Šperky jsou vykupovány pouze jako zlomkový materiál (ne jako starožitnost či umělecký předmět), který se ztaví do slitku a ověří ryzosti. Lze přinést v jakékoliv podobě a množství.

 

Zlaté mince: vykupujeme pouze jako zlomkový materiál. Při velkém množství a různých ryzostech jsou mince taveny. Jinak jsou ryzosti ověřovány spektrometrem. Mohou mít ryzost 900/1000, tj. 21,6kt., 916/1000, tj. 22kt., 986/1000 (dukátové zlato).


Slitky z Puncovního úřadu a slitky ze Safiny


 

Zlaté tabatěrky, tužky, zlaté obaly na rtěnky, hodinky: vykupujeme pouze jako zlomkový materiál. Jelikož se většinou jedná o předměty větších rozměrů, není vždy možné je vložit do spektrometru, proto je potřeba v rámci zjišťování ryzosti předměty navrtat, napilovat, rozstřihnout nebo jinak porušit.

Zlaté hodinky lze přinést celé nebo jen plášť. V případě celých hodinek je strojek mechanicky odstraněn. Plášť se ztaví do slitku a následně ověří ryzosti.

 

Zlaté investiční slitky Argor Heraeus nebo Münze Österriech. V případě jiných značek investičních slitků probíhá výkup jako u zlomkového zlata. Slitek je potřeba před měření ryzosti vystřihnout z obalu, při vyšší hmotnost případně navrtat.

 

 

Stříbrné šperky: Vykupujeme jako materiál, který se ztaví do slitku a ověří ryzosti. V případě malého množství je výkup možný i bez tavby. Ověření ryzosti lze provést dle puncovních značek nebo změření spektrometrem.

Ryzosti stříbrných šperků – 900/1000, 925/1000. U starších šperků mohou být ryzosti i 800/1000.

Stříbrné předměty vykupujeme v jakémkoliv množství a podobě. Např. jako stříbrné tabatěrky, obaly na rtěnky, pudřenky, hodinky, příbory atd.

Tyto předměty mívají obvykle ryzost 800/1000.

 

 

Stříbrné mince: vykupujeme pouze jako zlomkový materiál. Při velkém množství a různých ryzostech jsou mince taveny. Jinak jsou ryzosti ověřovány spektrometrem.


 

Stříbrná pájka, dráty

 

 

 

Alpaka: slitina mědi, niklu, zinku. Může být obsažen i antimon, cín, olovo, kadmium, mangan. Pro svůj vzhled je často označována jako nové stříbro. Vyznačuje se snadnou opracovatelností, tvrdostí, dobrou tepelnou vodivostí a odolností vůči korozi.

Další z řady názvů pro alpaku: Neusilber, German Silver, New silver, Alpaka, Alpacca, Argentan, Minargent, Pakfong. Toto označení lze nalézt i na předmětu.

 

Vyrábí ho mimo jiné firma Sandrik a Berndorf, proto tyto názvy najdeme na alpakovém zboží. Pokud je na předmětu označení 90 nebo 80, znamená to sílu postříbření nikoliv ryzost. Můžete se také setkat s vyraženou kytičkou – okvětím, které je značkou pro alpaku.

 

Při výkupu musíme alpakové předměty hluboko napilovat nejlépe do tzv. rýhy a zkusit kyselinou na stříbro.

 

Z alpaky mohou být vyrobeny: příbory a stolní nádobí, mince, hodinky, hudební nástroje, hračky, bižuterie, kapesní nože, kolejnice u modelových železnic, kvalitnější klíče, atd.